Preskočiť na obsah

Miestny rozhlas 30.01.2023

Zverejnené 30.1.2023.

Kategória

1.V rámci Slovenska sa bude konať protestná iniciatíva v mestách a obciach a to celoslovenské protestné zhasnutie verejného osvetlenia, ktoré sa uskutoční dnes v pondelok 30. januára 2023 o 19:00 hodine. Od 19:00 hodiny aj v nešej obci na protest  zhasneme verejné osvetlenie na 30 minút.

2. Miuška je 7-mesačné dievčatko, ktoré trpí pľúcnou hypertenziou, ale má aj veľa ďalších pridružených ochorení. Nie je schopná samostatne dýchať a preto je odkázaná na neustály prísun kyslíka pomocou prístrojov. Tieto sú však závislé na elektrickej energii, s ktorou má rodina či už technické ale aj finančné problémy. Preto sa rodičia deň čo noc musia pri dievčatku striedať a dohliadať na ňu. Aj z týchto dôvodov ani jeden z rodičov nemôže plnohodnotne pracovať, ba dokonca ani sa venovať staršej sestričke. Miuška aktuálne čaká na operáciu pľúc. Túto však v podmienkach SR a ČR nie je možné absolvovať. Čakanie však pre ňu predstavuje veľké riziko. Preto by rodina rada navštívila odborníkov vo Viedni, ktorí majú skúsenosti a sú schopní realizovať operáciu už od 1 roka. Pomôžme preto Miuške, aby týchto odborníkov mohla navštíviť a absolvovať operáciu, čo by jej výrazne zlepšilo kvalitu života.

3.Pripomíname občanom, že  do  konca januára 2023 sa podávajú Priznania k dani z nehnuteľnosti….. a žiadosti o úľavu na dani a odpade. Týka sa to všetkých občanov, ktorí v minulom roku predali, kúpili, skolaudovali, zdedili, zbúrali nejakú nehnuteľnosť, alebo mali zmenu v počte psov, osôb v domácnosti.

Upozorňujeme občanov, že podľa Zákona číslo 582/2004 v znení neskorších predpisov §77 ods. 2 sú povinní občania platiť odpad z titulu trvalého, prechodného pobytu, ale aj z dôvodu oprávnenia užívať nehnuteľnosť, to znemená, že môžu platiť odpad v rámci  SR aj 3x.

4.Mäsovýroba Gajary oznamuje občanom, že zajtra  31.01.2023 bude na trhovom mieste predávať mäso a mäsové výrobky v čase od 8:15 hod. do 8:30 hod.