Preskočiť na obsah

Miestny rozhlas 26.03.2021

Zverejnené 26.3.2021.

Kategória
  • Dnes boli na dvor obecného úradu pristavené veľkoobjemové kontajnery na netriediteľný odpad, ktoré budú v pondelok odvezené. Upozorňujeme, že do kontajnerov nepatrí kov, plast, papier, sklo, drevo, pneumatiky ani autobatérie.  Napriek pravidelnému upozorneniu, čo do kontajnerov nepatrí, sa tam vždy nachádza aj triediteľný odpad. Každý  kontajner, ktorý sa z obce odvezie je spoločnosťou FCC Zohor kontrolovaný a ak sa v ňom nájde odpad, ktorý sa bežne v obci triedi musíme zaplatiť pokutu, ktorá sa v konečnom dôsledku prenesie do poplatku za odpad Vám, našim občanom. Touto cestou Vás žiadame o disciplinovanosť.
  • Riaditeľka základnej školy s materskou školou Smolinské oznamuje rodičom, že zápis do 1. ročníka sa uskutoční v utorok 13. apríla 2021v priestore 1. triedy v čase od 14 tej do 17tej hodiny
  • Obecný úrad touto cestou veľmi pekne ďakuje všetkým občanom, ktorí sa sčítali. Nielen že si splnili svoju zákonnú povinnosť, ale pomohli tým aj svojej obci, nakoľko podielové dane obec dostáva podľa počtu sčítaných obyvateľov. Ešte stále máme 5% obyvateľov nesčítaných, niektorí sa sčítať vedome nechcú, niektorí sú v zahraničí a možno o tom nevedia, iní si to nechávajú na poslednú chvíľu, majú síce čas do 31. marca 2021, avšak z praxe vieme, že nie každé sčítanie prebehne systémom, tak prosíme občanov aby si to nenechávali na posledný deň a sčítali sa cez víkend, aby sme si v pondelok mohli overiť či sú sčítaní. Aj napriek tomu, že nám občania tvrdia že sa sčítali v systéme ich nevidíme a preto osobne takýchto občanov upozorňujeme a prosíme ich aby sa znovu sčítali. Občania, ktorí v našej obci bývajú a nemajú tu trvalý pobyt nezabudnite prosím uviesť že nebývate na adrese trvalého pobytu ale uveďte adresu na ktorej skutočne bývate.
  • Doktor Miča oznamuje občanom, že dňa 27.03. to je sobota sa budú v našej obci očkovať psi a mačky proti besnote,  ošípané proti červienke a králiky proti moru a myxomatóze. Očkovanie bude prebiehať od 8,00 hodiny a to po domoch  vo vonkajších priestoroch. Cena vakcinácie proti besnote a červienke za jedno zviera je 12,.€,   králičieho moru a myxomatózou 1,.€ za kus. Upozorňujeme občanom, aby si pripravili očkovacie preukazy, dodržiavali bezpečnostno-hygienické opatrenia a to používaním rúšok a minimalizovali kontakt do dvoch metrov s veterinárnymi pracovníkmi. Dezinfekčné prostriedky budú mať so sebou veterinárny pracovníci. Ďalej oznamujeme občanom, že môžete navštíviť našu predajňu záhradkárskych, chovateľských, rybárskych, poľovníckych potrieb, poľovníckych odevov, streliva, pracovných odevov a ochranných pomôcok, bazénovej chémie a techniky. Na predaj máme široký výber sadbových zemiakov a semien za akciové ceny. Nájdete nás na ulici Novoveská 922 vo dvore veterinárnej ambulancie v Šaštíne. Otvorené je denne cez pracovné dni od 8.00 do 18.00 a v sobotu od 8.00 do 12.00. Tešíme sa na Vašu návštevu.
  • Oznamaujeme občanom, že v nedeľu 28. marca 2021 sa v kukltúrmom dome, v čase od 8:00 hod do 18:00 hod uskutoční testovanie na COVID -19. Testovať sa bude podľa rozpisu z minulých týždňov. Nezabudnite si občianský preukaz a deti do 15 rokov kartičku poistenca a telefónne číslo.