Preskočiť na obsah

Miestny rozhlas 04.11.2021

Zverejnené 4.11.2021.

Kategória

1.Obecný úrad a Základná škola s materskou školou Smolinské i naďalej pomáhajú chorému chlapcovi z Letničia zberom vrškov na jeho liečbu. Občania, ktorí sa chcú do tejto pomoci zapojiť, môžu vršky z PET fliaš nosiť na obecný úrad alebo do základnej školy. Vopred Vám všetkým ďakujeme.

Ďalej pripomíname občanom, že sa v našej obci okrem plastov, papiera a skla triedia použité baterky a žiarovky, ktoré taktiež môžete nosiť na obecný úrad. Vytriedením aj tejto komodity pomáhame nielen životnému prostrediu, ale hlavne sebe, čím viac vytriedime, tým menej budeme v budúcom roku platiť za odpad.

2.Prosíme občanov, ktorí majú prasknutú popolnicu alebo odtrhnutý poklop, aby sa nahlásili na obecnom úrade do utorka 9. novembra. Nahlásené popolnice budú po dohode postupne vymenené.

3.Výbor urbárickej spoločnosti Smolinské oznamuje svojim členom, ktorí majú záujem o samovýrobu dreva v urbárnickom lese, nech sa prihlásia do nedele 7. novembra u p. Jozefa Ovečku na súpisnom čísle 74. Uprednostnení budú tí záujemcovia, ktorí v posledných  rokoch drevo nerobili.

4.Prosíme o pomoc, keby niekto našiel šteniatko: nemecký drôtosrstý stavač aj so staršou 15-ročnou fenkou, stratili sa 1.11.2021. Boli videné v lokalite Gbely-Smolinské. Volajte na tel. číslo 0949 370 634 alebo na obecný úrad.